Tu odpoczywam

Tu odpoczywam

Tu odpoczywam

183
Gospodarz zawodowo zajmuje się turystyką, w jego mieszkaniu próżno jednak szukać półek zastawionych pamiątkami z podróży. Wspomnienia chowa w laptopie. We wnętrzach ceni prostotę form i minimalizm, unika zbędnych, jak sam mówi, dekoracji.

Właściciel jasno określił swoje oczekiwania: mieszkanie miało być urządzone funkcjonalnie i prosto. Aby wizualnie ocieplić wnętrze, architekci zaproponowali wyłożenie części ścian jasnym fornirem jaworowym. Na podłodze położono deski z białego jesionu.

183
pierwotny projekt mieszkania

183
wnętrze projektowane

183
Aneks wypoczynkowy z meblami o prostych formach jest bardzo przytulny, między innymi dzięki ciepłej barwie drewna, jakim wyłożono ściany, oraz jedwabnym zasłonom i roletom w oknach. Na sztaludze – przeniesiona na płótno fotografia zrobiona na Sri Lance

183
Granicę między kuchnią a pokojem wyznacza ścianka z pionami instalacyjnymi. Na jej przedłużeniu zrobiono wysoką szafkę, a całość wykończono jaworowym fornirem. Przy ściance urządzono minijadalnię. Barwa stołu z drewna orzecha nawiązuje do widocznej w głębi szafki kuchennej, brązowa skóra na siedziskach krzeseł – do stylu kompletu wypoczynkowego.

183
Ozdobny okap wygląda na pierwszy rzut oka jak kryształowa lampa. Żeby widoczny z pokoju fragment kuchni jak najmniej zwracał uwagę, szafkę wykończono fornirem orzechowym, a ścianę nad nią wyłożono na całej wysokości glazurą w dyskretny wzorek.

183
Do wąskiej kuchni można wejść z przedpokoju i z pokoju dziennego. Szafki fornirowane jaworem sięgają aż do sufitu. Do ich barwy nawiązuje odcień granitu, z jakiego zrobiono blat i osłonę ściany nad nim (w podobnym kolorze jest też ułożony na podłodze gres).

183
Wystrój przytulnej sypialni nie odbiega kolorystycznie od reszty mieszkania. Tapeta na ścianie za łóżkiem z drewna orzecha ma fakturę przypominającą drewno. Przy sypialni urządzono garderobę, przez którą wchodzi się do minipralni.

183
Toaletę optycznie powiększa duża tafla lustra zamontowanego na ścianie na wprost drzwi. Umywalkę osadzono na szafce z drewna orzecha.

183
Podłoga i ściany w łazience zostały wyłożone dużymi płytami beżowego i antracytowego gresu. Na jednej ze ścian w kabinie prysznicowej są płyty ceramiczne ozdobione kryształkami Swarovskiego. Umywalkę osadzono na granitowym blacie (takim jak w kuchni).

tekst i stylizacja : Agnieszka Osak-Rejmer
zdjęcia: Sylwester Rejmer